عوامل تاثیرگذار بر قیمت قالیشویی

فهرست مطالب

قیمت قالیشویی تحت‌تأثیر عوامل مختلفی تعیین می‌شود. مسلماً قیمت شستشوی فرش ماشینی با قیمت شستشوی فرش دستباف برابر نیست. برای جلوگیری از آسیب به بافت و رنگ انواع فرش‌ها از مواد شوینده، متدها و دستگاه‌های شستشوی مختلفی برای تمیزکردن آنها استفاده می‌کنند. ازاین‌رو نرخ قالیشویی در مورد هر فرش متفاوت از فرشی دیگر تعیین می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می‌توانید نکات مذکور در این متن را مطالعه نمایید.

فرش از جمله کالاهای ارزشمندی محسوب می‌شود که با کثیف شدن یا واردآمدن آسیبی به آن نمی‌توان آن را دور انداخت. این کالا علاوه بر اینکه برای برخی افراد ارزش معنوی نیز دارد، کالایی لوکس و گران‌قیمت محسوب می‌شود. پس تعویض آن نیز نیازمند صرف هزینه زیادی است. البته توجه داشته باشید که هیچ مشکلی در مورد فرش‌ها در حال حاضر، غیرقابل‌حل نیستند. انواع آسیب به فرش اعم از پارگی، سوختگی، بیدخوردگی و … در مراکز قالیشویی رفو شده و به‌صورت کاملاً حرفه‌ای ترمیم می‌شوند. در مورد کثیفی فرش‌ها نیز شستشو با ماشین‌آلات مخصوص و شوینده‌های مدرن امروزی راهکار آسان بازگردانی زیبایی و تمیزی به فرش‌هاست. اما عوامل تأثیرگذار بر قیمت قالیشویی کدام‌اند؟

قیمت مناسب قالیشویی
عوامل تاثیرگذار بر قیمت قالیشویی

در حالت کلی عوامل تأثیرگذار بر قیمت قالیشویی را می‌توان شامل مواردی به شرح زیر دانست:

نوع و جنس فرش

فرش‌های ابریشمی، فرش‌های دستباف، فرش‌های ماشینی و … از جمله انواع فرش محسوب می‌شوند که شستشوی هر یک از آنها به شیوه‌ای متفاوت انجام می‌شود؛ ازاین‌رو قیمت قالیشویی هر یک از این فرش‌ها نیز متفاوت است. به‌عنوان‌مثال قیمت قالیشویی فرش ماشینی غالباً از فرش دستباف کمتر است چرا که شستشو و پروسه خشک‌کردن فرش ماشینی در زمان کمتری انجام می‌شود درحالی‌که شستشو و سایر فرایندهای لازم برای تمیزکردن فرش‌های دستباف نیازمند دقت و صرف زمان بیشتری هستند. فرش‌های ابریشمی ازآنجایی‌که بافت ظریف‌تری دارند بایستی با نهایت دقت شسته و تمیز شوند پس زمان لازم برای شستشوی آنها بیشتر بوده و نرخ قالیشویی در مورد این نوع فرش‌ها بیشتر از فرش‌های دستباف نیز است.

مقاله پیشنهادی ما به شما:  بهترین قالیشویی تهران

ابعاد و اندازه فرش

در مورد دو فرش با جنس یکسان، هر دو ماشینی یا هر دو دستباف، عاملی که بر قیمت قالیشویی تأثیر می‌گذارد، ابعاد و اندازه فرش است. مسلماً فرش‌های بزرگ‌تر قیمت شستشوی بیشتری دارند چرا که زمان و مواد شوینده لازم برای شستشوی آنها بیشتر است. امین اوغلی به دنبال قیمت مناسب قالیشویی و در نهایت قالیشویی با کیفیت بودن است.

نیاز به رفو و تعمیرات فرش

فرش‌هایی که بر اثر عوامل مختلف یا قدمت بالا و فرسودگی آسیب‌دیده‌اند قبل از شستشو بایستی مرمت شوند. رفو یا ترمیم فرش‌ها توسط افراد رفوکار حرفه‌ای و باتجربه انجام می‌شود. هنر رفوگری زیرمجموعه‌ای از هنر قالیبافی محسوب می‌شود. زمانی که فرش نیاز به ترمیم و رفو قبل از شستشو داشته باشد قیمت قالیشویی در مورد آن افزایش می‌یابد. فرش‌های آسیب‌دیده در صورت شستشوی بدون رفو بیشتر آسیب می‌بینند.

اشتراک‌گذاری در:
سفارش فروی قالیشویی

برای سفارش خدمات قالیشویی از چند روش می‌توانید استفاده کنید.

1. روش آنلاین

  • برای بهره‌مند‌شدن از تخفیفات ویژه می‌توانید از منوی بالا گزینه سفارش آنلاین شستشو را کلیک کنید.

2. تماس با تلفن 1742 بدون کد تماس داشته باشید

3. همچنین می‌توانید با شعبات قالیشویی امین اوغلی در سراسر تهران تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

$img_src = $post['image']; $img_alt = $post['alt'];