بهترین قالیشویی تهران

فهرست مطالب

قالیشویی از آن دسته شغل‌هاست که این روزها بازار کاری بسیار داغی دارد؛ شرکت‌های بسیار زیادی در این عرصه فعالیت می‌کنند و هر یک مدعی شستشوی قالی به بهترین شکل هستند. اما سوال اینجاست که بهترین قالیشویی در تهران چه مشخصات و نشانه‌هایی دارد. یکی از دغدغه‌های ساکنان کلان‌شهر تهران، پیدا کردن بهترین شرکت برای شستشوی فرش است. در این مقاله می‌کوشیم معیارهایی به شما بدهیم تا بتوانید بهترین قالیشویی تهران را پیدا کنید.

شرکت‌های قالیشویی دقیقا چکار می‌کنند؟

پیش از آنکه به سراغ معرفی بهترین شرکت‌های قالیشویی برویم، باید مقداری درباره اهمیت شرکت‌های فرش یا قالیشویی بپردازیم. در ایام قدیم، هر شخصی قالی خود را به دست خود می‌شست. شستشوی قالی بصورت فردی انتخابی نادرست است، چراکه موجب آسیب به فرش می‌شود و در بیشتر موارد، تاثیر چندانی در تمیزی آن ندارد.
امروزه شرکت‌ها و ارائه‌دهندگان زیادی، با استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌های قالیشویی، اقدام به شستشوی فرش یا رفوگری حرفه ایی فرش آن می‌کنند. این شرکت‌ها با استفاده از بهترین مواد شستشو و پاکسازی، فرایند تخصصی شستشوی فرش را به خوبی انجام می‌دهند.

چه پارامترهایی بهترین قالیشویی تهران باید داشته باشد

در نگاه اول، یافتن بهترین قالیشویی چندان سخت به نظر نمی‌رسد اما پس از آنکه سری به سایت‌های اینترنتی و آگهی‌های مربوط به شرکت‌های قالیشویی بزنید و با اسم‌های زیادی مثل بهترین قالیشویی شرق تهران، بهترین قالیشویی جنوب تهران یا بهترین قالیشویی غرب تهران مواجه شوید، تا حدودی سردرگم می‌شوید. ما در این قسمت، معیارهایی را به شما معرفی می‌کنیم تا با کمک آن‌ها بهترین شرکت را انتخاب کنید.

  1. اهمیت قالیشویی مجاز

افرادی تبهکار که تحت عنوان شرکت قالیشویی، اقدام به دزدین فرش دستباف شما می‌کنند. راه حل پیدا کردن قالیشویی مجاز بسیار ساده است: پیش از آنکه به شرکتی اعتماد کنید، جواز و پروانه کسب آن را چک کنید، یا با کمک گرفتن از صنف قالیشویان تهران از اعتبار شرکت مطمئن شوید.

  1. هرچه صنعتی‌تر، بهتر

دومین معیار برای انتخاب شرکت شستشوی فرش، توجه به تجهیزات است. شرکتی که یک کادر اجرایی متخصص در کنار دستگاه‌های پیشرفته قالیشویی دارد، همیشه بهترین گزینه است. پس پیش از آنکه فرش خود را تحویل یک شرکت بدهید، از کارشناس آن درباره تجهیزات شستشوی فرش ماشینی و دستباف شرکت سوال و جواب کنید.

  1. خداحافظی با چرک‌ها و جرم‌های قدیمی

شرکتی بهترین گزینه برای شتسشوی فرش شماست که از بهترین مواد شستشوی فرش بهره ببرد. یک قالیشویی خوب به راحتی می‌تواند لکه‌های قیر، نفت، رنگ یا چسب را از روی فرش شما پاک کند و در نهایت، یک فرش کاملا نو به شما تحویل دهد.

  1. به چین و چروک‌ها توجه کنید

در برخی موارد، پس از دریافت فرش دستباف یا ماشینی از شرکت قالیشویی، چروک‌هایی بر روی پرزها یا کلیت فرش مشاهده می‌کنید که نشان از شستشوی غیرحرفه‌ای فرش دارد. در چنین مواقعی، هیچ کاری از دست شما بر نمی‌آید، چراکه فرش نیز دچار آسیب‌ها و خرابی‌هایی می‌شود که به این راحتی‌ها ترمیم‌شدنی نیست. با دقت در انتخاب یک قالیشویی با تجربه و اصولی، این مشکل را حل کنید.

  1. قالیشویی چندمنظوره بهترین انتخاب است

یکی دیگر از مولفه‌های بهترین قالیشویی تهران، چندمنظوره بودن کارخانه است؛ یعنی شرکت علاوه‌بر شستشوی فرش ماشینی و فرش دستباف، شستشوی موکت و خشکشویی مبل انجام دهد و به رفوی فرش هم بپردازد. چنین شرکت‌هایی که خدمات گسترده‌ای به شما ارائه می‌دهند، معمولا از فضای کاری و تیم حرفه‌ای‌تری برخوردارند، پس گزینه مناسب‌تری هستند.

  1. خدمات آرایشی فرش را فراموش نکنید

برخی از شرکت‌های قالیشویی برای احیای یک فرش قدیمی یا فرسوده، کارهایی با عنوان خدمات آرایشی فرش انجام می‌دهند؛ این خدمات، شامل اصلاح فرش، پرزگیری و رفوگری برخی از قسمت‌های فرسوده قالی شماست.

  1. به قیمت‌ها توجه کنید

قالیشویی نیز مانند حرفه‌های دیگر، دارای صنف و قیمت تایین شده است. برخی از قالیشویی‌ها قیمت شستشوی فرش ماشینی را بدون در نظر گرفتن تاییدیه‌های اتحادیه تایین می‌کنند یا نوسان قیمت‌هایشان بسیار زیاد است. این مسائل از جمله مواردی است که اعتبار قالیشویی را کم می‌کند. پس در هنگام انتخاب یک شرکت قالیشویی به نرخ شستشوی فرش و موکت یا نرخ شستشوی مبل توجه کنید.

بهترین قالیشویی تهران
بهترین قالیشویی تهران

بهترین قالیشویی تهران را بشناسید

بهترین قالیشویی تهران ویژگی­هایی دارد که آن را از سایر مراکز قالیشویی فعال، متمایز می­کند. در حال حاضر اغلب افراد جهت شستشوی فرش و قالی­های خود به دنبال یافتن مراکز قالیشویی معتبر هستند. فرش و قالی از جمله کالاهای لوکس در هر منزلی به شمار می­روند.

این حساسیت در انتخاب مرکز قالیشویی، در مورد فرش­های دستباف و نفیس بیشتر است. این نوع فرش­ها به سبب دارا بودن بافت ظریف­تر، راحت­تر دچار آسیب می­شوند؛ از این رو بایستی در شستشوی آنها از متدها و مواد شوینده مخصوصی استفاده کرد.

ویژگی­های بهترین قالیشویی تهران

اولین و مهم­ترین ویژگی یک مرکز قالیشویی معتبر، مجوزدار بودن آن است. برای اطمینان از مجوزدار بودن هر مرکز قالیشویی می­توانید شماره جواز آن را از طریق تماس با اتحادیه قالیشویان استعلام نمایید.

بهترین قالیشویی تهران باید از کادری متخصص و ماشین آلاتی به­روز و پیشرفته استفاده کند. در کنار این موارد دارا بودن مدیریتی منسجم باعث ارائه با کیفیت­ترین خدمات در زمینه شستشوی انواع فرش و قالی می­شود.

وجود مدیریتی منسجم و نظم در یک مرکز قالیشویی بدین معناست که تمامی کادر در مرکز، لباس فرم مخصوصی به تن داشته، و دارای کارت پرسنلی باشند؛ دستگاه­ها و ماشین­های مخصوص شستشو و خشک کردن فرش دارای برچسب مشخصه بر روی بدنه خود باشند؛ و همچنین تمامی امور در زمان معینی انجام پذیرند.

خوش قول بودن، ویژگی دیگر یک مرکز قالیشویی خوب و معتبر است. اغلب مراکز قالیشویی به خصوص در زمان­های شلوغ سال، از جمله ایام نزدیک به عید به سبب بالا بودن درخواست دریافت خدمات مشتریان، نمی­توانند فرش­ها را به موقع تحویل دهند. در حالی که یکی از فاکتورهای مهم برای مشتریان آن است که خدمات قالیشویی را در زمان مقرر دریافت و قالی­های خود را تحویل بگیرند.

ترمیم و رفوگری فرش در بهترین قالیشویی تهران

بهترین قالیشویی تهران مرکزی است که در آن علاوه بر ارائه خدمات قالیشویی، خدمات ترمیم و رفوگری فرش نیز به صورت کاملا تخصصی ارائه شود. فرش­های آسیب دیده در صورت عدم ترمیم، دچار آسیب بیشتری می­شوند. آسیب به یک فرش می­تواند شامل سوختگی، بید خوردگی، پارگی و پوسیدگی فرش و قالی باشد.

ما در مرکز قالیشویی امین اوغلی به عنوان بهترین مرکز قالیشویی تهران، رفوگری و ترمیم فرش و قالی را توسط کادر متخصص خود در این زمینه انجام  می­دهیم. رفوگری بعد از هنر قالیبافی از جمله سخت ترین و تخصصی ترین هنرها در حوزه فرش محسوب می­شود. جهت ترمیم و شستشوی انواع فرش و قالی­های خود می­توانید از خدمات ما در مرکز تخصصی قالیشویی امین اوغلی استفاده نمایید.

چرا رفوگری مهم است؟

در قسمت قبلی، گفتیم که یک قالیشویی خوب خدمات ترمیم فرش نیز انجام می‌دهد. اکنون به این سوال جواب می‌دهیم که چرا رفوگری مهم است.
زمانی‌که شما فرش خود را برای شستشو تحویل شرکت می‌دهید، متخصصان در هنگام شستشوی آن، متوجه فرسودگی‌هایی بر روی بافت فرش می‌شوند. اگر شرکت انتخابی شما خدمات رفوگری هم انجام دهد، به راحتی فرش را ترمیم می‌کند و در نهایت یک کار سالم و تمیز به شما تحویل می‌دهد اما اگر مهارتی در زمینه ترمیم فرش نداشته باشد، به مشکل برخواهید خورد. پس فراموش نکنید که رفوگری و ترمیم فرش، جزو معیارهای بسیار مهم برای انتخاب بهترین قالیشویی است.قالیشویی امین اوغلی با  سالها تجره آماده خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد.

اهمیت کیفیت خدمات نظافتی در قالیشویی ها:

برای انتخاب بهترین قالیشویی، قطعاً همه ی مشتریان ملاک های یکسانی را در نظر می گیرند. یک قالیشویی منتخب از نیروی کار خبره برای شستشوی انواع فرش برخوردار است. قالیشویی امین اوغلی یکی از معتبر ترین مجموعه های نظافتی است که با داشتن نیرو های مجرب سالیان بسیار زیادی است که به شما همشهریان گرامی خدمات خود را عرضه می کند. در این مجموعه شستشوی انواع فرش به صورت تخصصی انجام می شود.

شستشوی فرش یک عملیات کاملاً تخصصی است. انواع مختلف فرش از جنس ابریشم و پشم، پلاستیک و نخ و ترکیبی از جنس های مختلف تهیه شده اند. شست و شوی هر کدام از این نوع جنس ها نیاز به تخصص و تجربه ی کافی و استفاده از ابزار آلات پیشرفته را دارد. یک قالیشویی مدرن با استفاده از ابزار آلات پیشرفته انواع مختلف قالی را به بهترین نحو شستشو و لکه بری می کند.

نحوه لکه بری انواع جنس قالی

با توجه به اینکه امروزه اکثر منازل از فرش های ماشینی استفاده می کنند، بیشتر قالیشویی ها تجهیزات و لوازم شستشوی این نوع فرش ها را تهیه می کنند و نیروی کار چنین مجموعه هایی با شستشوی فرش ماشینی آشنایی بیشتری دارند.

تمام افرادی که قالی سنتی، دست باف یا ابریشمی دارند، نیاز به شستشوی تخصصی فرش خود خواهند داشت. شستشوی این نوع فرش ها نیاز به نیروی مجرب و ابزارآلات مدرن دارد. به طور مثال فرش های ابریشمی از بافت بسیار ظریفی برخوردار هستند، برای همین استفاده از ابزارآلات سنگین می تواند به بافت فرش آسیب برساند. استفاده از ماده ی شوینده مخصوص به این نوع فرش ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که بعد از شست و شوی فرش شما توسط قالیشویی، اندازه فرش بزرگتر شده باشد یا یک طرف آن کشیده و بلند تر به نظر برسد. دلیل این موضوع استفاده از ابزار آلات سنگین به هنگام شستشوی فرش است. فشار بیش از حد به الیاف فرش موجب باز شدن و فاصله گرفتن بافت فرش از هم می شود. برخی از فرش ها مثل فرش های دستباف، بعد از شست و شو رنگ پس می دهند. برای همین بهترین قالیشویی می تواند ابزار آلات مخصوص جهت خشک کردن سریع چنین فرش هایی را داشته باشد. با خشک شدن سریع فرش امکان رنگ پس دادن و ترکیب شدن رنگ گل های فرش خیلی کمتر می شود.

مواد شوینده مورد استفاده بهترین قالیشویی

بهترین قالیشویی که مواد شوینده را استفاده می کند باید در نظر داشته باشد که مواد شوینده نباید به الیاف فرش آسیب برسانند. بسیاری از مواد شوینده مورد استفاده در قالیشویی ها الیاف فرش را زبر و به خواب فرش آسیب می رسانند. بهترین قالیشویی، مجموعه ای است که فرش تحویل گرفته شده از مشتری را بهتر از حالتی که تحویل می گیرد به مشتری پس بدهد، بسیاری از مشتریان مجموعه ی ما ادعا می کنند که بعد از شستشوی قالی در این مجموعه خواب فرش آن ها نرم تر و الیاف فرش شان درخشان تر شده است. دلیل این موضوع استفاده از مواد شوینده با کیفیت و تخصصی است.

اهمیت اعتبار بهترین قالیشویی در سطح شهر

در هر شهر قالیشویی یا قالیشویی های معتبری وجود دارد که از سابقه کار بسیار زیادی برخوردار هستند. معمولاً بسیاری از خانواده ها برای انتخاب بهترین قالیشویی از تجربه ی دوست، همسایه یا بستگان خود در این مورد می پرسند. قالی چه دستباف باشد، چه ماشینی یا ابریشمی و نفیس از ارزش مادی بالایی برخوردار است. یک مجموعه ی معتبر که بتواند قالی شما را در صحت و سلامت کامل برگرداند از اهمیت بالایی برخوردار است. مجموعه ی امین اوغلی می تواند سلامت قالی شما را تضمین کند و به بهترین نحو فرش ها را لکه گیری کند.

معرفی انواع فرش و نحوه لکه بری آن ها

اگر بخواهیم انواع فرش را با توجه به نوع جنس آن ها تقسیم بندی کنیم، باید بدانید که در کل فرش ها به دو دسته ی ماشینی و دستباف تقسیم می شوند. فرش های ماشینی اغلب از جنس الیاف مصنوعی بوده و تمام پلاستیک و نیمه پلاستیک می باشند. بهترین قالیشویی مجموعه ای است که با جنس همه فرش ها آشنایی کاملی داشته باشد و از نحوه ی شست و شو و استفاده از مواد شوینده ی مخصوص به هر جنس فرش به صورت تخصصی اطلاع داشته باشد. به طور مثال همین فرش های ماشینی شاید در عملیات شستشو و آبکشی مقاوم باشند اما در مرحله ی خشک کردن از مقاومت کمتری نسبت به فرش های دستباف برخوردار هستند.

فرش های دستباف به دو نوع ابریشمی و پشمی تقسیم می شوند. فرش های ابریشمی شامل فرش های تمام ابریشم، گل ابریشم و چله ابریشم می باشند. فرش های پشمی نیز شامل فرش های تمام پشم، چله پشم و کرکی و زربفت می شوند.

هر کدام از انواع فرش های دستباف نیاز به دقت و ظرافت در مراحل شستشو ، آبکشی و خشک کردن دارند. بسیاری از فرش های نفیس که دچار لکه یا آلودگی می شوند بعد از شست و شو دچار آسیب و افت قیمت خواهند شد. در این مرحله انتخاب بهترین قالیشویی اهمیت بسیار زیادی پیدا می کند. شما می توانید با پرداخت مبلغی بالاتر جهت شستشوی انواع فرش نفیس، از مجرب ترین نیرو ها با بهترین مواد شوینده و استفاده از مدرن ترین ابزار روز بهره مند شوید.

اهمیت وجود نیروهای مجرب شست و شوی انواع فرش

نیروهای مجرب در هر قالیشویی اهمیت بسیار زیادی دارند. یک نیروی تازه کار اگر خودسرانه شروع به شست و شوی فرش کند، نه تنها موجب خسارت مالی هنگفت به قالیشویی خواهد شد، بلکه اعتبار قالیشویی را نیز زیر سوال میبرد. اینکه در بهترین قالیشویی، نیرو های مجرب نوع مواد شوینده و نوع ابزار آلات مورد استفاده برای شستشوی هر فرش را بدانند از اهمیت زیادی برخوردار است. یک نیروی مجرب با استفاده از با کیفیت ترین مواد شوینده، فرش کثیف را تمیز، لطیف و درخشان می کند.

این نیرو های با تجربه می توانند در خلال مراحل شستشو فرش را در صورت نیاز تعمیر کنند. برخی از فرش های نفیس به مرور زمان فرسوده شده اند یا دچار بید زدگی هستند. یک نیروی با تجربه در بهترین قالیشویی می تواند با دقت و ظرافت شروع به شستن این نوع فرش ها کند، بدون اینکه کوچکترین آسیبی به فرش وارد شود.

5از5--تعداد رای:1
اشتراک‌گذاری در:

برای سفارش خدمات قالیشویی از چند روش می‌توانید استفاده کنید.

1. روش آنلاین

  • برای بهره‌مند‌شدن از تخفیفات ویژه می‌توانید از منوی بالا گزینه سفارش آنلاین شستشو را کلیک کنید.

2. تماس با تلفن 1742 بدون کد تماس داشته باشید

3. همچنین می‌توانید با شعبات قالیشویی امین اوغلی در سراسر تهران تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *