شستشوی انواع موکت‌های ساده و طرح‌دار

در این مقاله به نکات شستشوی انواع موکت می‌پردازیم. سؤالی که مطرح می‌شود این است که در صورت کثیف شدن موکت‌های معمولی و موکت‌های چسبیده به کف اتاق‌ها چه راه کاری وجود دارد.

قالیشویی امین اوغلی شستشوی انواع موکت به‌گونه‌ای انجام شود که هم موکت تمیز شود و هم مثل روز اول نو و تازه به نظر برسد. چون خیلی افراد این تجربه را داشتند که بعد از شستشوی موکت خود، موکت به‌کلی از بین رفته یا رنگ و روی آن بسیار کهنه شده و یا جاهای مختلف آن رنگ‌های متفاوتی پیدا کرده و یا حتی پرزهای ریز موکت بیرون‌آمده و تحت هیچ شرایطی مثل اول نشده است.

 

شستشوی انواع موکت

روش‌های شستشوی موکت

روش اول: جهت مکان های بزرگ مانند هتل ها و ادارات و منازل بزرگ توسط دستگاه پولیشر که دارای فرچه نرم است صورت می گیرد. آشغال های بزرگ ابتدا توسط جاروبرقی صنعتی جمع آوری می شود .

روش دوم : جهت مکان های کوچک و منازل آپارتمانی می باشد. توسط بخارشوی صنعتی با مواد شوینده مخصوص صورت می گیرد.

 شستشوی موکت یکی از پرکاربردترین خدمات ماست. معمولاً خانه‌های ایرانی کف منازل خود را کامل موکت می‌کنند و بر روی آن فرش می‌اندازند که این کار موجب می‌شود وسط موکت‌ها و آن قسمت‌هایی که زیر قالی است، تمیز می‌ماند قسمت‌های بیرون از قالی خیلی کثیف می‌شود، و این دورنگی دلیل می‌شود که شستشوی موکت‌ها بادقت بسیار بیشتر انجام شود. برخی ادارات دولتی، مساجد، مدارس از مشتریانی هستند که انواع متفاوتی از موکت را برای شستشو به قالیشویی امین اوغلی سفارش می‌دهد.

شستشوی انواع موکت و نحوه آن

موکت یک نوه  کف‌پوش است که از ترکیب مواد پلی استر، آکریلیک تولید می‌شوند که عایق حرارت و صدا هستند به همین دلیل می‌توان در محیط‌های پرسروصدا و سرد از آن استفاده کرد. کف‌پوش موکت علاوه بر مصارف خانگی نیز در مکان‌های دیگری مثل هتل‌ها، محیط‌های اداری کاربرد دارد. موکت‌ها تنوع طرح و رنگ‌بندی بسیار بالایی دارند. قبل از انتخاب طرح و رنگ موکت، جنس و نوع آن نیز باید مشخص شود تا مناسب با محیط، موکت مناسب آن را انتخاب کرد. قالیشویی امین اوغلی، حرفه‌ای‌ترین قالیشویی در تهران است که با داشتن کارشناسان متخصص، مشاوره‌هایی را در مورد انتخاب نوع موکت یا فرش متناسب با محیط ارائه می‌دهند.

  1. موکت کبریتی
  2. موکت تایل
  3. موکت پلی آمید یا نایلونی
  4. موکت پلی‌استر
  5. موکت پشمی
  6. موکت تافینگ
  7. موکت اولفین یا پروپلین

نحوه شستشوی انواع موکت‌ها در منزل

موکت‌های جدید از نظر رنگ‌بندی، طرح، مدل، بسیار متنوع و زیبا هستند. این موکت‌ها دوام بسیار بالایی دارند. به علت قیمت مناسب و جذابیتی که دارا هستند، طرف‌داران خیلی زیادی دارند. در قسمت‌هایی از خانه که خالی از مبل هستند، استفاده از موکت‌‌های پرز بلند، موجب ایجاد جذابیت در فضا می‌شوند.

شستشوی انواع موکت توسط کارشناسان باتجربه و حرفه‌ای با بهترین مواد شستشو انجام می‌شود.

اگر شما لکه‌ای در موکت خود دارید با قالیشویی امین اوغلی تماس بگیرید. چنان چه موکت شما به کف اتاق چسبیده باشد کارشناسان ما با دستگاه‌های مخصوص سفارش شما را در محل انجام می‌دهند. درصورتی‌که موکت قابل‌حمل باشد همکاران ما بادقت موکت شما را جمع می‌کنند.