ریشه بافی

ریشه بافی، فعالیت بسیار حساس و پرزحمتی است به طوری که اگر در حین کار اشتباهی رخ دهد دیگر ریشه‌های سالم نیز به‌صورت زنجیره‌وار خراب خواهند شد. از این روی قبل از هر نوع سفارش، حتماً از شرکت‌ها و مجموعه‌های خدماتی، شناخت کاملی را کسب کنید. باید در نظر داشته باشید که این کار نیاز به افراد ماهر و باتجربه دارد.

ریشه بافی
ریشه بافی

ریشه فرش‌ها به‌تدریج و بعد از مدتی دچار آسیب‌های مختلفی می‌شوند به دلیل آنکه مستقیماً در تماس با هر نوع نیروی خارجی می‌باشند. ریشه‌بافی یکی از خدمات رفوگری محاسبه می شود.

طبیعتاً راه‌رفتن بیش از حد بر روی فرش، ریشه آن را فرسوده می‌کند حال برای رفع این مشکل می‌توان از حرفه ریشه بافی کمک گرفت.

عمل ریشه بافی به‌گونه‌ای است که افراد آگاه به این حرفه، نخست ریشه‌های فرسوده و آسیب‌دیده را بادقت فراوان از فرش جدا می‌کنند و در نهایت ریشه‌های سالم را به فرش می‌بافند. این عمل به‌منظور افزایش دوام فرش، کیفیت و یا به‌منظور ترمیم فرش انجام می‌شود.

ریشه بافی دارای چه نوع خدماتی است؟

خدمات ریشه بافی از جمله خدماتی است که قالیشویی امین اوغلی ارائه می کند که به سه روش به‌منظور رفع مشکل فرش شما عرضه می‌شود این سه روش عبارت‌اند از؛ روش مغزی، روش متصل، روش بطلمه. هرکدام از این روش‌ها ویژگی‌های خاص خودشان را دارند زیرا ریشه فرش‌ها به چند صورت مختلف آسیب می‌بینند و برای ترمیم آن، تنها یک روش کافی نیست.

روش بطلمه

این عمل در صورتی به کار گرفته می‌شود که فرش شما از نظر «ریزبافتی» دارای رج‌شمار بسیار بالا می‌باشد.  به همین خاطر در فرش‌هایی که از رج شما بالا برخوردار هستند. فضای بین تاروپود بسیار کم است و در نتیجه در این نوع از فرش‌ها سوزن با دشواری از بین تاروپود حرکت داده می‌شود.

اگر سوزن به‌سختی از بین تاروپود عبور داده شود ممکن است به فرش آسیب جدی وارد کند از این روی برای جلوگیری از آسیب‌دیدن فرش، از روش بطلمه استفاده می‌کنند.

روش متصل

در این روش ریشه‌های فرش از انتها بریده می‌شوند و در ادامه نخ چله را مطابق با رج‌شمار فرش، به ریشه فرش موردنظر متصل می‌کنند. در این روش ریشه‌ها باید بسیار محکم باشند تا در صورت بافته شدن، ریشه‌های فرش از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار باشند.

روش مغزی نیز امروزه، کاربرد خاصی ندارد و به‌ندرت استفاده می‌شود.

در انتها قالیشویی امین اوغلی برای ریشه بافی فرش، خدمات سفارش آنلاین را برای شما مشتریان عزیز فراهم نموده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *