ارائه بهترین خدمات برای تعمیرات فرش

ارائه بهترین خدمات برای تعمیرات فرش
فهرست مطالب

اهمیت کیفیت خدمات نظافتی در قالی شویی ها:

تعمیرات فرش ، یک فرآیند تخصصی و بسیار ظریف است، که نیاز به تجربه ی بالایی دارد. یک قالیشویی نمونه دارای بخش های مختلفی است. یکی از مهم ترین بخش های قالیشویی قسمت رفو و تعمیرات فرش است. بسیاری از فرش های نفیسی که برای شستشو به قالیشویی ها ارسال می شوند، از بافت محکم و با دوامی برخوردار نیستند. شست و شوی این فرش ها باید با دقت و ظرافت انجام شود. قالیشویی امین اوغلی با داشتن نیرو های مجرب و با تجربه، آماده برای شستشوی انواع فرش در هر شرایطی می باشد.

برای تعیین هزینه ی تعمیرات فرش، شما می توانید با کارشناسان مجموعه ی ما ارتباط برقرار کنید و ضمن دریافت مشاوره ی رایگان از هزینه ی حدودی تعمیرات قالی خود اطلاع پیدا کنید. البته کارشناسان تعمیرات فرش، در مجموعه ی ما فقط زمانی می توانند به صورت دقیق هزینه تعمیرات قالی شما را اعلام کنند که فرش را از نزدیک مشاهده کرده باشند.

معرفی قسمت تعمیرات فرش در هر قالیشویی

هر قالیشویی دارای بخش های مختلف است، این بخش ها شامل: بخش گردگیری، بخش شستشو ، بخش آبگیری، پخش نم گیری، بخش خشک کردن و بخش تعمیرات شهر فرش است. در بسیاری از موارد نیروی مجرب در مجموعه ی قالیشویی بدون دریافت هیچ هزینه ای تعمیرات جزئی فرش ها را انجام می دهند اما در زمانی که فرش دریافت شده نفیس و قیمتی باشد قطعاً هزینه ی تعمیرات آن بالا خواهد بود. به طور مثال شما یک فرش گل ابریشم را در نظر بگیرید که قسمت گل ابریشمی آن دچار آسیب شده است. نیروی مجرب در قسمت تعمیرات قالی در ابتدا باید جنس ابریشمی مشابه با جنس فرش را تهیه کند. در درجه ی دوم، رنگ مشابه با باقی گل های قالی را تهیه نمایند و در آخر گلی شبیه به باقی گل های قالی را ببافد، قطعاً چنین کاری نه تنها هزینه ی بالایی را در بر خواهد داشت، بلکه نیازمند ظرافت و دقت و صرف زمان زیادی خواهد بود.

در میان انواع فرش های نفیس، فرش های دستباف کرکی فرآیند رفو و تعمیرات راحت تری دارند؛ چرا که به دلیل کرکی بودن بافت فرش، قسمت اضافه شده به راحتی در دل فرش جای می گیرد و تنها با توجه و دقت زیاد می توان مغایرت گل های قسمت اضافه شده را در مقایسه با نقش کلی فرش تشخیص داد.

تاثیر رفوگری در افزایش طول عمر قالی

تاثیر رفوگری در افزایش طول عمر قالی
تاثیر رفوگری در افزایش طول عمر قالی

تعمیرات فرش و رفو گری آن تاثیر مستقیمی در افزایش طول عمر قالی دارد. در صورتی که فرش نفیس خود را بدون هیچ مراقبت و تعمیراتی به حال خود رها کنید، به زودی مشاهده خواهید کرد که آن در اثر بید زدگی یا نفوذ رطوبت و آلودگی دچار آسیب و فرسودگی خواهد شد.

اگر فرش نفیسی در منزل دارید جهت مراقبت بیشتر نکات زیر را به خاطر بسپارید. فرش را در معرض نور مستقیم آفتاب قرار ندهید. وسایل سنگینی مثل کمد، تلویزیون، صندلی و مبل را روی فرش نگذارید. فرش را به صورت لوله شده نگه داری نکنید و در نهایت قالی را از رطوبت دور نگه دارید.

تعمیرات فرش می تواند همانند یک سرویس دوره ای برای فرش شما در نظر گرفته شود. در این فرآیند قسمت شست و شوی فرش الزامی نیست. یعنی شما می توانید جهت مراقبت بیشتر، فرش نفیس خود را به بخش تعمیرات قالیشویی ها ارسال کنید. در این بخش کارشناسان بعد از غبار روبی و حذف آلودگی های سطحی و عمقی فرش، در صورت نیاز آن را تعمیر می کنند. در نهایت با مواد ضد بید قالی را آغشته کرده و تحویل می دهند. این عملیات می تواند تاثیر بسزایی در افزایش طول عمر قالی داشته باشد.

انواع آسیب هایی که یک قالی می تواند ببیند

فرش ها در معرض آسیب های مختلفی قرار دارند. اولین و متداول ترین آسیبی که یک فرش می تواند ببیند، نفوذ گرد و غبار بیش از حد به الیاف آن است. بسیاری از افراد به دلیل کمبود جا وسایل سنگین منزل را روی فرش قرار می دهند و این عمل باعث می شود تا فرش در قسمتی که زیر وسیله قرار گرفته دچار فرسودگی و سابیدگی شود. قالی هایی که به بخش تعمیرات فرش در قالیشویی ها ارسال می شوند، اکثرا دچار پاره شدگی و فرسودگی هستند. البته بعضی از فرش ها به دلیل تماس با مواد شیمیایی خورنده دچار سوراخ شدگی هم می شوند.

هر کدام از این آسیب ها نیازمند تعمیرات مخصوص به خودش می باشد. به همین دلیل است که تعمیرات فرش را به عنوان یک کار تجربی می شناسند. یک نیروی مجرب در صورت داشتن انواع ابزار آلات و وسایل تخصصی تنها در صورتی می تواند بهترین خروجی را داشته باشد، که به شخصه دارای ذوق و قریحه ی هنری باشد.

انجام تعمیرات فرش در محل

انجام تعمیرات فرش در محل
انجام تعمیرات فرش در محل

تعمیرات فرش مانند شست و شوی فرش نیاز به فضای کافی و انتقال فرش به مکانی معین ندارد. با توجه به نوع آسیبی که فرش دیده می توان آن را در محل تعمیر و رفو کرد. شما می توانید با تماس با کارشناسان مجموعه ی ما با توضیح شرایط پیش آمده در کمترین زمان ممکن خدمات تعمیرات و رفوگری را دریافت کنید.

فرش ها به طور معمول در قسمت ریشه دچار فرسودگی می شوند. ریشه ی فرش ها به دلیل رنگ روشنی که دارند. این قسمت از فرش در طی سالیان طولانی دچار تغییر رنگ و آسیب خواهد شد. تعویض ریشه می تواند در ظاهر فرش تغییر فوق العاده ای ایجاد کند.

نحوه ی ارائه خدمات تعمیر برای فرش های سوخته

فرش های سوخته شده یکی از سخت ترین موارد تعمیرات قالی به حساب می آیند. نوع تعمیر با توجه به نوع آسیب در فرش می تواند تغییر کند. از طرفی هزینه ی تعمیر نیز با توجه به میزان آسیب وارد شده به فرش تعیین می گردد. تعمیرات فرش شامل چله کشی، بافت مجدد فرش، ریشه زنی و غیره است. در زمانی که فرش سوخته باشد ترکیبی از تمام مراحل تعمیرات برای قالی شما نیاز خواهد بود. به همین دلیل افراد در زمانی که فرش سوخته شود تنها زمانی به تعمیر آن می پردازند که قالی برایشان از نظر مادی یا معنوی ارزش زیادی داشته باشد.

میزان رضایت شما از این مطلب
اشتراک‌گذاری در:

برای سفارش خدمات قالیشویی از چند روش می‌توانید استفاده کنید.

1. روش آنلاین

  • برای بهره‌مند‌شدن از تخفیفات ویژه می‌توانید از منوی بالا گزینه سفارش آنلاین شستشو را کلیک کنید.

2. تماس با تلفن 1742 بدون کد تماس داشته باشید

3. همچنین می‌توانید با شعبات قالیشویی امین اوغلی در سراسر تهران تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *