تاریخچه قالیشویی در تهران

فهرست مطالب

قالیشویی یکی از قدیمی‌ترین فعالیت‌ها یا شغل‌ها است. بسیاری از شرکت‌های قالیشویی در شمال تهران از سال‌های گذشته در این صنعت حضور داشته‌اند و تجربه نسبتاً زیادی در این زمینه دارند؛ در این مقاله تلاش می‌کنیم تا ابتدا قالیشویی را تعریف کنیم. در ادامه مقداری درباره تاریخچه قالیشویی صبحت کنیم و در نهایت؛ روش شستشوی قالیشویی‌های مدرن را به شما بیاموزیم.

قالیشویی چیست؟

قالیشویی یک حرفه است که ابداع آن، به سالیان بسیار دور باز می‌گردد. برای شناخت تاریخ دقیق قالیشویی، باید تاریخ پیدایش فرش‌ها و قالی‌ها را پیدا کنیم، چرا از زمانی که قالی وجود داشته، قالیشویی هم وجود داشته است؛ همین روزها هم شرکت‌های فراوان قالیشویی در جنوب تهران یا شرکت‌های گسترده قالیشویی در غرب تهران، نشان دهنده یک حقیقت هستند.

تاریخچه قالیشویی چگونه است؟

می‌دانیم که این حرفه بسیار قدیمی است قالیشویی‌های قدیمی به‌جای استفاده از دستگاه‌های مدرن برای شستشوی قالی، از آب، صابون، چوب و حتی جارو استفاده می‌کرده‌اند. جالب است بدانید که قالیشویی در زمان‌های گذشته معمولاً به‌صورت گروهی انجام می‌گرفته است و هر عضوی از گروه، یک وظیفه مشخص داشته است.

با پیشرفت تکنولوژی و ساخت دستگاه‌های پیشرفته و مواد شوینده بسیار قوی، همه چیز در صنعت قالیشویی متحول شد.

حالا به این نکته می‌پردازیم که قالیشویی‌های مدرن چه تفاوتی با قالیشویی‌های قدیمی دارند

اگر به یکی از دفترهای قالیشویی در شرق تهران یا یکی از شرکت های قالیشویی در غرب تهران مراجعه کنید، خواهید دید که سرتاسر این شرکت‌ها، پر از دستگاه‌های پیشرفته و تجهیزات تخصصی است. دستگاه‌های جدید، این امکان را کارکنان قالیشویی در تهران می‌دهد که فرش‌ها را با کیفیت بیشتر، در زمان کم‌تر و بصورت حرفه‌ای‌تر شستشو کنند.

مقاله پیشنهادی ما به شما:  رفوگری فرش یعنی چه؟

اگر می خواهید بدانید برای انتخاب قالیشویی باید به چه نکاتی توجه کرد صفحه مربوط به نکات قالیشویی را مطالعه کنید.

تاریخچه قالیشویی

آیا شستشوی فرش‌های دستباف و ماشینی متفاوت است؟

اطلاعات در نحوه شستشو فرش بسیار تاثیرگذار هستند. یعنی اگر فرش شما دستباف باشد، یا اگر ویژگی خاصی داشته باشد، بصورت متفاوت از سایر فرش‌ها شسته خواهد شد. البته دقت کنید که همیشه یکی از قالیشویی های خوب در تهران را انتخاب کنید، چراکه شرکت‌های قالیشویی در شمال تهران یا شرکت‌های قالیشویی در جنوب تهران بسیار زیاد شده‌اند و پیدا کردن یک گزینه خوب، مقداری سخت است.

اشتراک‌گذاری در:
سفارش فروی قالیشویی

برای سفارش خدمات قالیشویی از چند روش می‌توانید استفاده کنید.

1. روش آنلاین

  • برای بهره‌مند‌شدن از تخفیفات ویژه می‌توانید از منوی بالا گزینه سفارش آنلاین شستشو را کلیک کنید.

2. تماس با تلفن 1742 بدون کد تماس داشته باشید

3. همچنین می‌توانید با شعبات قالیشویی امین اوغلی در سراسر تهران تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

$img_src = $post['image']; $img_alt = $post['alt'];