بهترین قالیشویی تهران

بهترین قالیشویی تهران

قالیشویی از آن دسته شغل‌هاست که این روزها بازار کاری بسیار داغی دارد؛ شرکت‌های بسیار زیادی در این عرصه فعالیت می‌کنند و هر یک مدعی شستشوی قالی به بهترین شکل هستند. اما سوال اینجاست که بهترین قالیشویی در تهران چه مشخصات و نشانه‌هایی دارد. یکی از دغدغه‌های ساکنان کلان‌شهر تهران، پیدا کردن بهترین شرکت برای شستشوی فرش است. در این مقاله می‌کوشیم معیارهایی به شما بدهیم تا بتوانید بهترین قالیشویی تهران را پیدا کنید.

شرکت‌های قالیشویی دقیقا چکار می‌کنند؟

پیش از آنکه به سراغ معرفی بهترین شرکت‌های قالیشویی برویم، باید مقداری درباره اهمیت شرکت‌های فرش یا قالیشویی بپردازیم. در ایام قدیم، هر شخصی قالی خود را به دست خود می‌شست. شستشوی قالی بصورت فردی انتخابی نادرست است، چراکه موجب آسیب به فرش می‌شود و در بیشتر موارد، تاثیر چندانی در تمیزی آن ندارد.
امروزه شرکت‌ها و ارائه‌دهندگان زیادی، با استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌های قالیشویی، اقدام به شستشوی فرش یا رفوگری حرفه ایی فرش آن می‌کنند. این شرکت‌ها با استفاده از بهترین مواد شستشو و پاکسازی، فرایند تخصصی شستشوی فرش را به خوبی انجام می‌دهند.

چه پارامترهایی بهترین قالیشویی تهران باید داشته باشد

در نگاه اول، یافتن بهترین قالیشویی چندان سخت به نظر نمی‌رسد اما پس از آنکه سری به سایت‌های اینترنتی و آگهی‌های مربوط به شرکت‌های قالیشویی بزنید و با اسم‌های زیادی مثل بهترین قالیشویی شرق تهران، بهترین قالیشویی جنوب تهران یا بهترین قالیشویی غرب تهران مواجه شوید، تا حدودی سردرگم می‌شوید. ما در این قسمت، معیارهایی را به شما معرفی می‌کنیم تا با کمک آن‌ها بهترین شرکت را انتخاب کنید.

  1. اهمیت قالیشویی مجاز

افرادی تبهکار که تحت عنوان شرکت قالیشویی، اقدام به دزدین فرش دستباف شما می‌کنند. راه حل پیدا کردن قالیشویی مجاز بسیار ساده است: پیش از آنکه به شرکتی اعتماد کنید، جواز و پروانه کسب آن را چک کنید، یا با کمک گرفتن از صنف قالیشویان تهران از اعتبار شرکت مطمئن شوید.

  1. هرچه صنعتی‌تر، بهتر

دومین معیار برای انتخاب شرکت شستشوی فرش، توجه به تجهیزات است. شرکتی که یک کادر اجرایی متخصص در کنار دستگاه‌های پیشرفته قالیشویی دارد، همیشه بهترین گزینه است. پس پیش از آنکه فرش خود را تحویل یک شرکت بدهید، از کارشناس آن درباره تجهیزات شستشوی فرش ماشینی و دستباف شرکت سوال و جواب کنید.

  1. خداحافظی با چرک‌ها و جرم‌های قدیمی

شرکتی بهترین گزینه برای شتسشوی فرش شماست که از بهترین مواد شستشوی فرش بهره ببرد. یک قالیشویی خوب به راحتی می‌تواند لکه‌های قیر، نفت، رنگ یا چسب را از روی فرش شما پاک کند و در نهایت، یک فرش کاملا نو به شما تحویل دهد.

  1. به چین و چروک‌ها توجه کنید

در برخی موارد، پس از دریافت فرش دستباف یا ماشینی از شرکت قالیشویی، چروک‌هایی بر روی پرزها یا کلیت فرش مشاهده می‌کنید که نشان از شستشوی غیرحرفه‌ای فرش دارد. در چنین مواقعی، هیچ کاری از دست شما بر نمی‌آید، چراکه فرش نیز دچار آسیب‌ها و خرابی‌هایی می‌شود که به این راحتی‌ها ترمیم‌شدنی نیست. با دقت در انتخاب یک قالیشویی با تجربه و اصولی، این مشکل را حل کنید.

  1. قالیشویی چندمنظوره بهترین انتخاب است

یکی دیگر از مولفه‌های بهترین قالیشویی تهران، چندمنظوره بودن کارخانه است؛ یعنی شرکت علاوه‌بر شستشوی فرش ماشینی و فرش دستباف، شستشوی موکت و خشکشویی مبل انجام دهد و به رفوی فرش هم بپردازد. چنین شرکت‌هایی که خدمات گسترده‌ای به شما ارائه می‌دهند، معمولا از فضای کاری و تیم حرفه‌ای‌تری برخوردارند، پس گزینه مناسب‌تری هستند.

  1. خدمات آرایشی فرش را فراموش نکنید

برخی از شرکت‌های قالیشویی برای احیای یک فرش قدیمی یا فرسوده، کارهایی با عنوان خدمات آرایشی فرش انجام می‌دهند؛ این خدمات، شامل اصلاح فرش، پرزگیری و رفوگری برخی از قسمت‌های فرسوده قالی شماست.

  1. به قیمت‌ها توجه کنید

قالیشویی نیز مانند حرفه‌های دیگر، دارای صنف و قیمت تایین شده است. برخی از قالیشویی‌ها قیمت شستشوی فرش ماشینی را بدون در نظر گرفتن تاییدیه‌های اتحادیه تایین می‌کنند یا نوسان قیمت‌هایشان بسیار زیاد است. این مسائل از جمله مواردی است که اعتبار قالیشویی را کم می‌کند. پس در هنگام انتخاب یک شرکت قالیشویی به نرخ شستشوی فرش و موکت یا نرخ شستشوی مبل توجه کنید.

بهترین قالیشویی تهران
بهترین قالیشویی تهران

چرا رفوگری مهم است؟

در قسمت قبلی، گفتیم که یک قالیشویی خوب خدمات ترمیم فرش نیز انجام می‌دهد. اکنون به این سوال جواب می‌دهیم که چرا رفوگری مهم است.
زمانی‌که شما فرش خود را برای شستشو تحویل شرکت می‌دهید، متخصصان در هنگام شستشوی آن، متوجه فرسودگی‌هایی بر روی بافت فرش می‌شوند. اگر شرکت انتخابی شما خدمات رفوگری هم انجام دهد، به راحتی فرش را ترمیم می‌کند و در نهایت یک کار سالم و تمیز به شما تحویل می‌دهد اما اگر مهارتی در زمینه ترمیم فرش نداشته باشد، به مشکل برخواهید خورد. پس فراموش نکنید که رفوگری و ترمیم فرش، جزو معیارهای بسیار مهم برای انتخاب بهترین قالیشویی است.قالیشویی امین اوغلی با  سالها تجره آماده خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *